Urząd Gmina Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku rodzice i opiekunowie będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Szczepienie to daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

Zaszczepione mogą być dzieci do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dotyczy dzieci urodzonych w latach 2013-2016). Warunek - dziecko musi być zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 roku.

Należy wiedzieć, że:

  • szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne,
  • szczepienia obejmują dzieci, które po wcześniejszym umówieniu się na wizytę szczepienną zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 roku,
  • szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki,
  • schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy; pełen dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany przez przychodnie od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku.

 

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Urząd Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 8, 87-603  Wielgie

Email: gmina@wielgie.pl

Telefon: (54) 289-73-80

Faks: (54)289-77-95

http://www.wielgie.pl
[obiekt mapy] Gmina Wielgie - Lokalizacja

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.