Urząd Gmina Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

Palenie odpadów szkodzi zdrowiu!

SZANOWNI MIESZKAŃCY!

W związku z licznie wpływającymi do tutejszego urzędu skargami nakazujemy zaprzestania wypalania odpadów pochodzenia dziewiarskiego, tekstylnego oraz plastików i gum.

Wydobywający się dym podczas spalania jest szkodliwy dla zdrowia, środowiska oraz powoduje uszkodzenie centralnego ogrzewania. Swąd unosi się nad całą miejscowością.

SPALANIE ODPADÓW

PROBLEM, KTÓRY DOTYCZY TAKŻE CIEBIE!!!

Spalanie odpadów z tworzyw sztucznych w domowych piecach to najgorszy ze sposobów pozbywania się odpadów podczas procesu spalania takich tworzyw, jak: tekstylia, plastikowe opakowania, folia, gumy czy opony. Uwalania się do powietrza wiele szkodliwych i trujących substancji, najgroźniejszymi z nich są furany i dioksyny.

Dioksyny należą do najbardziej trujących, rakotwórczych substancji na świecie, są 10 000 razy bardziej trujące od cyjanku potasu. Toksyczne działanie dioksyn polega na powolnym, ale skutecznym uszkadzaniu narządów wewnętrznych: wątroby, płuc, nerek, rdzenia kręgowego lub kory mózgowej i są one odpowiedzialne za częste występowanie nowotworów. Szczególne narażone na chorobotwórcze działanie metali ciężkich, furanów i dioksyn są osoby mało odporne, a zwłaszcza dzieci. Płód zostaje już uszkodzony w łonie matki, co może się objawiać później trwałym kalectwem.

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Urząd Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 8, 87-603  Wielgie

Email: gmina@wielgie.pl

Telefon: (54) 289-73-80

Faks: (54)289-77-95

http://www.wielgie.pl
[obiekt mapy] Gmina Wielgie - Lokalizacja

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.