Urząd Gmina Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

Mobilna pracownia dydaktyczna dla Szkoły Podstawowej w Czarnem

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w tym roku szkolnym, po raz kolejny, przekazuje wybranym szkołom mobilne pracownie dydaktyczne.

10 września 2018 roku jako pierwsza przyrodniczą pracownię dydaktyczną odebrała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarnem. Umowę o nieodpłatne użytkowanie pracowni podpisali Joanna Cieślak - dyrektor szkoły oraz przedstawiciel organu prowadzącego, wójt gminy Wielgie, pan Tadeusz Wiewiórski. Wspólnie wyrazili przekonanie, że otrzymany sprzęt uatrakcyjni prowadzone zajęcia i przyczyni się do rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukowych.

Pracownie przyrodnicze, w które zostało wyposażone KPCEN we Włocławku, a za jego pośrednictwem szkoły naszego rejonu, to jeden z elementów projektu pn. e-Usługi - e-Organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. W skład pracowni wchodzą m.in: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii rozwijają kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Wcześniej przygotowano nauczycieli, którzy uczestniczyli w warsztatach: Nowoczesne technologie w rozwijaniu kompetencji kluczowych określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Szkoły, które otrzymują pracownie mobilne będą dzielić się tzw. dobrą praktyką i umieszczać wypracowane przez siebie materiały edukacyjne na Kujawsko-Pomorskiej Platformie EDUPOLIS.

Zdjęcia z podpisania umowy

  • Podpisanie umowy przez Wójta Gminy Wielgie
  • Podpisanie umowy przez p. Dyrektor
  • Pokazanie sprzętu komputerowego
  • Przekazanie umowy
  • P. Wójt i p. Dyrektor wraz z przedstawicielami KP CEN
  • Wywiad Wójta Gminy Wielgie Tadeusza Wiewiórskiego

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Urząd Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 8, 87-603  Wielgie

Email: gmina@wielgie.pl

Telefon: (54) 289-73-80

Faks: (54)289-77-95

http://www.wielgie.pl
[obiekt mapy] Gmina Wielgie - Lokalizacja

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.