Urząd Gmina Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

Wycieczka

Sołectwo Wielgie organizuje w dniu 04 września (niedziela) wycieczkę pn."Statkiem po trawie" Elbląg - Buczynek. Główną atrakcją wyjazdu będzie rejs Kanałem Elbląskim. Koszt wycieczki to ok. 161 zł (cena obejmuje bilet na statek, przejazd, obiad i ubezpieczenia). Dla mieszkańców sołectwa Wielgie będzie co najmniej 40zł dopłaty z funduszu sołeckiego.

Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduja się m.in. system 5 pochylni uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno.

Zapisy na wycieczkę przyjmują: sołtys pan Stefan Pietrzakowski pod nr tel. 54 289 77 80 lub Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie pani Katarzyna Kwiecińska pod nr tel. 796 576 105.

W momencie zgłaszania każdy uczestnik wpłaca zaliczkę w wysokości 50 zł.

Wycieczka

  • Wycieczka

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Urząd Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 8, 87-603  Wielgie

Email: gmina@wielgie.pl

Telefon: (54) 289-73-80

Faks: (54)289-77-95

http://www.wielgie.pl
[obiekt mapy] Gmina Wielgie - Lokalizacja

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.